Veiksmingas stuburo osteochondrozės gydymas

Osteochondrozė yra liga, kurios metu vyksta degeneraciniai ir distrofiniai procesai, pažeidžiantys stuburo audinius. Žmogui yra pažeisti tarpslanksteliniai diskai, taip pat sąnarių paviršiai ir patys slanksteliai. Osteochondrozės gydymo metodai yra įvairūs. Ir jie yra susiję su konkrečia stuburo sritimi, kurioje liga vystosi.

Vystantis ligai dažniausiai pažeidžiamas kaulinis audinys ir raiščiai. Pažymėtina, kad ligos vystymąsi žmogus pastebi tik tada, kai pasireiškia skausmo atsiradimas, sutrinka jautrumo lygis, vystosi raumenų audinių atrofija, taip pat netinkamai funkcionuoja vidaus organai.

Osteochondrozė yra nemaloni liga, ypač jei stadija gana sunki. Išgydyti ligą nėra lengva. Tokiu atveju labai svarbu neatidėlioti gydymo ir pasirinkti efektyviausią metodą.

Šiandien šia liga serga daugiau nei pusė pasaulio gyventojų. Iš esmės osteochondrozė pradeda varginti tuos žmones, kurie sulaukę 35-40 metų. Todėl veiksmingas osteochondrozės gydymas yra raktas į sveiką nugarą ir stuburą.

Ligos vystymosi procesas

Osteochondrozė vystosi palaipsniui, todėl turi keletą vystymosi stadijų.

Pirmas lygmuo

Šis etapas prasideda pulpos branduolio dehidratacija. Dėl šios stuburo disko vietos jis sutrinka, žiede susidaro įtrūkimai. Šiame etape ligos vystymasis neviršija pažeisto disko.

Antrasis etapas

Jam būdinga tai, kad dėl netinkamo disko padėties sutvirtėja raumenų korseto tvirtinimas. Dėl šios priežasties raumenys ir raiščiai pradeda slinkti, o tai lemia pernelyg didelį gretimų slankstelių mobilumą. Vyksta slankstelių poslinkis vienas kito atžvilgiu, dėl to išsivysto spondilolistezė.

Nugaros skausmas su osteochondroze

Trečias etapas

Jai būdingi stipriausi pokyčiai, atsirandantys slankstelių diskuose. Prasideda disko prolapsų formavimasis, pastebimi raumenų ir kaulų sistemos sąnarių aparato pažeidimai, atsiranda subluksacijų, išsivysto artrozė.

Ketvirtasis etapas

Šis ligos etapas atsiranda dėl to, kad paveiktose vietose vyksta pokyčiai, prie kurių organizmas bando priprasti. Šiame etape organizmas bando susidoroti su pertekliniu slankstelių judrumu, suaktyvinti stuburą, kad išlaikytų gyvybines funkcijas. Taigi slankstelių paviršiuje pradeda augti kauliniai dariniai, dėl kurių pažeidžiamos juose esančios nervų galūnėlės. Po to slankstelis imobilizuojamas, o ligos apraiškos pasireiškia viduje.

Ligos diagnozė

Norint nustatyti būtinus osteochondrozės gydymo metodus, būtina teisinga ir išsami diagnozė, leidžianti nustatyti, kuriame konkrečiame sektoriuje liga vystosi ir dėl kokių priežasčių. Atsižvelgiant į tai, kur sutelktas ligos židinys, yra šios osteochondrozės rūšys:

 • gimdos kaklelio - būdingas viršutinių galūnių ir pečių juostos skausmas, pasireiškimų modelis yra toks, kad yra galvos skausmai, kurie virsta arterine migrena, spengimas ausyse.
 • krūtinė - skausmo sindromas yra lokalizuotas krūtinėje, skausmas šaudo į kitus pilvaplėvės ir krūtinės ląstos vidaus organus.
 • lumbosakralinis – kartu su skausmu apatinėje nugaros dalyje, kuris spinduliuoja į apatines galūnes ir kryžkaulį, be to, gali sumažėti pažeistos vietos raumenų skaidulų jautrumas.
 • kelių rūšių osteochondrozės derinys – dažnas atvejis medicinos praktikoje, todėl norint išvengti daugelio komplikacijų, būtinas kompleksinis osteochondrozės gydymas.
Nugaros skausmas su osteochondroze

Gydymas ir jo rūšys

Yra du osteochondrozės gydymo būdai - konservatyvus ir chirurginis. Vieno ar kito tipo naudojimas visiškai priklauso nuo ligos sunkumo ir vystymosi stadijos. Be to, gijimo procesui labai svarbios vidinės organų būklės atsargos ir vitaminų bazė organizme.

Atsižvelgiant į osteochondrozės gydymą kaip konservatyvų metodą, taip pat į tolesnį reabilitacijos laikotarpį po jo, reikia pažymėti, kad svarbus integruotas požiūris. Jis pagrįstas kelių terapijos metodų taikymu vienu metu. Šiuolaikinė medicina sumažina konservatyvaus gydymo metodą iki dviejų pagrindinių komponentų: gydymo vaistais ir gydymo aparatinės įrangos pagalba. Tačiau reikia pasakyti, kad abu šie tipai neatsižvelgia į paties organizmo jėgas atsigauti, gydymas vyksta taip, lyg paciento nebūtų. Būtent šis aspektas lemia ilgesnį atsigavimo laikotarpį, kartais dėl to osteochondrozės gydymas gali būti nenaudingas.

Osteochondrozės gydymas konservatyviu metodu, taip pat reabilitacijos laikotarpis apima keletą ligų gydymo metodų:

 • sveikatą gerinantis pratimų kompleksas;
 • izometrinė kineziterapija;
 • rankinis gydymas;
 • refleksologija;
 • masažas ir vandens masažas;
 • stuburo traukos gydymas;
 • osteochondrozės gydymas stimuliavimo metodais;
 • gydymas ultragarsu ir lazeriu;
 • mobilizacija-vakuuminė terapija;
 • dieta ir tinkama mityba;
 • terapija, skirta psichikai atkurti ir palaikyti;
 • vaistų terapija.

Svarbu pasakyti, kad tinkamai parinkus daugybę skirtingų medicinos metodų ir metodų minimaliais kiekiais, pavyzdžiui, esant ūminiams ligos eigos priepuoliams.

Tačiau vaistų terapija yra būtina bet kuriuo atveju, todėl osteochondrozės gydymas vaistais gali apimti šiuos metodus:

 • skausmo malšinimas - įvairių nuskausminamųjų ir skausmą malšinančių vaistų vartojimas;
 • uždegimo slopinimas - vaistų, skirtų uždegiminiams procesams pašalinti ligos lokalizacijos vietose, vartojimas;
 • antispazminiai vaistai - vaistai, skirti slopinti raumenų spazmus;
 • antioksidantai - produktų, kuriuose yra daug vitaminų, vartojimas;
 • kraujo mikrocirkuliacijos aktyvinimas;
 • psichodeliniai vaistai – normalios psichologinės būklės palaikymas vaistais.

Chirurginė intervencija

Osteochondrozės gydymas chirurgine intervencija taikomas tais atvejais, kai dėl progresuojančios ligos vystymosi žmogus gali prarasti darbingumą. Prieš priimant sprendimą dėl operacijos, būtina atlikti išsamų tyrimą ir pasikonsultuoti su specialistais.

gydytojo konsultacija dėl osteochondrozės

Svarbu žinoti, kad visi pacientai, kuriems įtariama osteochondrozė, siunčiami MRT. Jei šis tyrimas parodo, kad organizme yra normą viršijančių anomalijų, gydytojas gali rekomenduoti operaciją. Tačiau daugeliu atvejų, kai žmogus nesiskundžia stipriu skausmu, operacija neskiriama.

Osteochondrozės gydymas chirurginiu būdu reikalingas dviem atvejais:

 • jei žmogus turi uodegos ženklą;
 • jei žmogus negali kontroliuoti šlapinimosi ir tuštinimosi proceso.

Cauda equina sindromas yra apatinės stuburo dalies nervų sistemos sutrikimas. Tai yra, nugaros smegenyse yra nervų šaknelių išsišakojimas. Tuo pačiu metu, jei nervų galūnėlių palpacijos metu žmogus patiria skausmą, operacijos negalima išvengti.

Jis pastebės, kad chirurginė intervencija osteochondrozei vyksta dviem etapais. Pirmiausia specialistai pašalina skausmą sukeliančią priežastį, o vėliau taiko stuburo stabilizavimo metodus. Jei jie kalba medicinos kalba, dekompresijos ir stabilizavimo operacijos atliekamos vienu metu. Chirurginio gydymo metodika gali būti skirtinga. Konkretaus metodo pasirinkimas priklauso tik nuo individualaus ligos eigos atvejo ir daugiausia priklauso nuo chirurgo pasirinkimo.